Dane konatktowe

Zielarnia Podkarpacka
ul. Karmelicka 6
38-200 Jasło
woj. podkarpackie
NIP: 6851015111

Tel: 726160853
Mail: zielarniapodkarpacka@interia.pl

Producenci

Regulamin

REGULAMIN

I. Informacje ogólne

1. Właścicielem sklepu internetowego www.zielarniapodkarpacka.pl jest: Urszula Wolańska z siedzibą w Zarzecze 294, 38-220 Dębowiec. Telefon: 726 160 853, mail: zielarniapodkarpacka@interia.pl

2. Korzystanie ze sklepu zielarsko-medycznego www.zielarniapodkarpacka.pl oznacza akceptację niniejszego regulaminu.

3. Wszystkie ceny podane w serwisie są wyrażone w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Podane ceny nie obejmują kosztów przesyłki. Cena podana przy każdym preparacie jest obowiązująca w chwili złożenia zamówienia. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen preparatów znajdujących się w ofercie, wprowadzania i odwoływania cen promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.

4. Sklep nie sprzedaje drogą wysyłkową leków na receptę oraz produktów leczniczych.

II. Zamówienia

1.  Zamówienia na towary oferowane w sklepie internetowym przyjmowane są poprzez formularz      z koszykiem zakupów na stronie internetowej lub telefonicznie.

2. Zamówienia on-line można składać 24 godziny na dobę, przez cały rok. Złożone zamówienia rozpatrywane są w dniu zamówienia lub w następnym dniu roboczym. Zamówienia telefoniczne przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00. Zastrzegamy sobie prawo do nieodbierania telefonu od Klienta, co jest spowodowane bieżącą obsługą klienta stacjonarnego. 

3. Do złożenia zamówienia jest wymagana rejestracja (logowanie) Kupującego. 

4. Po złożeniu zamówienia klient otrzymuje na podane konto e-mail, automatycznie generowany przez sklep, list elektroniczny ze szczegółami zamówienia. 

5. Sprzedający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od realizacji zamówienia, w przypadku gdy:

- podane przez Kupującego dane w formularzu zakupu są niepełne, błędne lub wzbudzają wątpliwości co do ich prawdziwości,

- niemożności zrealizowania zamówienia wynikającej z winy producenta, dystrybutora, hurtownika.

- gdy produkt został wycofany ze sprzedaży na terenie Polski.

6.  Przyjęcie do realizacji zamówienia rozpoczyna się: 


- w przypadku zamówień płatnych przelewem - w chwili wpływu należności na podane w mailu konto bankowe sklepu,

- w przypadku wybrania e-płatności - w trybie natychmiastowym o ile dany produkt znajduje się na stanie sklepu,

- w przypadku wybrania opcji "Za pobraniem" - w trybie natychmiastowym o ile dany produkt znajduje się na stanie sklepu,

- w przypadku płatności kartą - od momentu uzyskania pozytywnej autoryzacji.

 

7. Do każdego zamówionego produktu dołączany jest paragon lub faktura VAT (na wyraźne życzenie klienta). 

8.  Brak wpłaty do 7 dni od momentu złożenia zamówienia jest równoznaczne z anulowaniem zamówienia!

9. Zastrzegamy sobie prawo do niezrealizowania zamówienia z ważnych powodów ekonomicznych. 

10.  Ceny obowiązujące w sklepie internetowym nie muszą obowiązywać w sklepie stacjonarnym.

11.  Sklep internetowy nie jest zintergrowany ze sklepem stacjonarnym. Oznacza to, że dostępne ilości produktów będą się różniły. 

III.Produkty

1. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za niewłaściwe z przeznaczeniem użycie zakupionych     u niego produktów, ani za skutki błędnej interpretacji treści dołączonych do opakowania ulotek.

2. Produkty oferowane przez nasz sklep, są produktami dostępnymi bez recepty. Wszystkie produkty są produktami oryginalnymi dopuszczonymi do sprzedaży w Polsce.

3. Produkty przedstawiane na zdjęciach, mogą różnić się od otrzymanych w przesyłce. Różnice mogą wynikać z np.: wprowadzenia nowych opakowań, zmiany szaty graficznej.

4. Wszystkie ceny produktów oferowanych w sklepie internetowym są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Sprzedawca zastrzega sobie prawo do zmiany cen. W trakcie realizacji zamówienia obowiązują ceny z dnia złożenia zamówienia.

IV. Wysyłka

1. Przesyłki dostarczamy za pomocą firmy kurierskiej InPost. Jeżeli suma zamówienia osiągnie wartość 250zł  - wysyłka jest realizowana na koszt sprzedającego. 

 Koszt dostarczenia zamówionego towaru na terenie Polski wynosi:

* 20 zł - w przypadku wybrania płatności przelewem lub e-płatności

* 22 zł - w przypadku wybrania płatności  za pobraniem

2. Opłaty za wysyłkę zagraniczną (tylko na terytorium Unii Europejskiej) są ustalane indywidualnie z klientem. 

Przesyłki zagraniczne są wysyłane z przedpłatą na konto w formie przelewu na konto firmy. 

3.  Termin otrzymania przesyłki = czas realizacji + czas dostawy

4. Średni czas realizacji zamówień to 2 dni robocze
- Wysyłamy w ciągu 1-2 dni roboczych - Ten towar mamy w naszym magazynie, 
- Wysyłamy w ciągu 3-10 dni roboczych - Tego towaru nie mamy w naszym magazynie - sprowadzamy go od stałego dostawcy.

Zastrzegamy sobie prawo do anulowania zamówienia, jeśli towar jest już niemożliwy do zamówienie. W takim przypadku, jeśli Klient opłacił z góry paczkę, zwracamy pieniądze w trybie natychmiastowym. 

 

5. Czas dostawy zamówień krajowych to 24 h od momentu wysyłki zamówienia. 

6. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za wydłużenie czasu dostawy z przyczyn nie leżących po stronie sklepu. 

7. Jeśli Klient zawrze umowę kupna-sprzedaży za pobraniem i  odmówi przyjęcia przesyłki, zostanie obciążony kwotą wysyłki oraz kwotą zwrotu czyli 44 zł (22 zł w jedną stronę) art. 484.1 KC

 

V. Płatności

1. Akceptujemy następujące metody płatności:

- przelew bankowy: dane do przelewu zostaną podane mailowo po dokonaniu zamówienia,

- pobranie: Klient dokonuje zapłaty kurierowi przy odbiorze przesyłki.

- e-przelewem -Podmiotem świadczącym usługę płatności online jest Blue Media S.A.

Dostępne formy płatności:

Karty płatnicze:

* Visa
* Visa Electron
* MasterCard
* MasterCard Electronic
* Maestro

 - Odbiór osobisty: Zapłaty i odbioru towaru w sklepie Zielarnia Podkarpacka można dokonać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 17.00 sobota 9.00 - 13.00  pod adresem: Zielarnia Podkarpacka Jasło, ul. Karmelicka 6 (obok Placu Żwirki i Wigury).

 

VI. Gwarancje i reklamacje

1. Wszystkie preparaty posiadają odpowiednie zezwolenia i są dopuszczone do obrotu na terytorium Polski. Każdy produkt przed wysłaniem jest kontrolowany pod względem jakości oraz okresu przydatności.

2. Jeżeli przekazywana Państwu paczka lub towar w niej zawarty jest wyraźnie uszkodzona ( widać ślady zalania, paczka jest mocno pognieciona itp.) prosimy jej nie przyjmować i wypełnić protokół szkody w obecności kuriera! W takim przypadku paczka zostanie od razu zwrócona do naszego sklepu i szybciej będziemy mogli przystąpić do procesu wyjaśnienia sprawy oraz przekazania Państwu ponownie zamówionych produktów.

3.  Do przesyłki zwrotnej wraz z reklamowanym produktem Klient powinien dołączyć dowód zakupu (np. faktura lub paragon) i numer konta bankowego na który Sprzedawca ma zwrócić uiszczoną przez kupującego kwotę.

4.  Sprzedawca ustosunkuje się do złożonej reklamacji w okresie 14 dni licząc od dnia otrzymania reklamowanego produktu. W sytuacji uznania reklamacji Sprzedawca wymieni towar na nowy, pełnowartościowy lub zwróci należna kwotę Kupującemu.

VII. Odstąpienie od Umowy

1. Zgodnie z ustawą z dn. 2 marca 2000r. o ochronie praw konsumentów (Dz.U. nr 22 poz.271 z późniejszymi zmianami) klientowi przysługuje prawo zwrotu zakupionego towaru w terminie 14 dni od daty otrzymania przesyłki. Nie dotyczy to produktów leczniczych i wyrobów medycznych, które zgodnie z Ustawą Prawo Farmaceutyczne nie podlegają zwrotowi (art.68 punkt 3l)  

Po dokonaniu zwrotu towaru sprzedawca dokona zwrotu środków:

1. na konto bankowe - w przypadku, gdy została wybrana płatność przelewem na konto,

2. na konto bankowe - w przypadku, gdy wybrana została płatność e-przelewem - po wcześniejszym uzgodnieniu z kupującym numeru konta,

3.  W przypadku wystąpienia konieczności zwrotu środków za transakcję dokonaną przez klienta kartą płatniczą sprzedający dokonana zwrotu na rachunek bankowy przypisany do karty płatniczej Zamawiającego

VIII. Ochrona danych osobowych

1. Klienci naszego sklepu mają zagwarantowaną pełną ochronę danych osobowych zgodnie              z obowiązującym prawem (Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych,        z późniejszymi zmianami) oraz wykorzystanie tych danych wyłącznie w celach informacyjnych          i do realizacji zamówień.

2. Klient wraz z potwierdzeniem złożenia zamówienia akceptuje warunki zamówienia i jednocześnie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach realizacji procesu zamówienia przez właściciela sklepu internetowego, z zachowaniem wymogu ich bezpieczeństwa, określonym    w przepisach o ochronie danych osobowych (Dz. U. nr 133 pozycja 883 z 1997r.). Jednocześnie Klient przyjmuje do wiadomości, iż ma prawo do wglądu, korygowania oraz usuwania zgromadzonych danych.

3.  Zgodnie z art. 24 Ustawy o ochronie danych osobowych klient ma prawo do wglądu, poprawiania oraz usuwania swoich danych osobowych 
W razie jakichkolwiek wątpliwości oraz pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

IX. Postanowienia końcowe

1. Nazwy wszystkich towarów oraz firm w ofercie są zastrzeżonymi znakami towarowymi, na stronie występują jedynie celem identyfikacji produktów. 

2.  Produkty przedstawione na zdjęciach mogą różnić się od oferowanych w sprzedaży w związku     z wprowadzeniem przez producenta nowych szat graficznych lub oferowaniem zwiększonych pojemności (objętości, gratisów) w związku z prowadzoną akcją promocyjną.

3. . Firma zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w regulaminie.

4.  We wszystkich sprawach nieregulowanych w niniejszym regulaminie zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego.

 

Przetwarzanie danych osobowych

w związku z tym, że od 25 maja 2018r. ma zastosowanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), przekazujemy Państwu informacje dotyczące danych osobowych.

 

Poniższe informacje przekazujemy wyłącznie w celach informacyjnych, nie jest wymagana od Państwa odpowiedź na niniejszą informację.

 

Administrator danych osobowych
Niniejszym informujemy, że firma Urszula Wolańska z siedzibą 38-220 Dębowiec, Zarzecze 294, NIP: 6851015111, REGON 180982489
jest Administratorem Państwa danych osobowych.


Cele i podstawy przetwarzania


w celu wykonania i na podstawie zawartej przez Państwo z nami umowy o świadczenie usług (podstawa z art. 6 ust. 1 lit. b RODO);
w celu realizacji ciążącego na Administratorze obowiązku prawnego ( podstawa z art. 6 ust. 1 lit. b RODO);
ze względu na prawnie uzasadniony interes Administratora a to:
a) w celach archiwalnych (dowodowych) dla zabezpieczenia informacji na wypadek prawnej potrzeby wykazania faktów, (podstawa z art. 6 ust. 1 lit. f RODO);
w celu ewentualnego ustalenia, dochodzenia lub obrony przed roszczeniami (podstawa z art. 6 ust. 1 lit. f RODO);
w celu oferowania Państwu przez nas produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), (podstawa z art. 6 ust. 1 lit. f RODO);
na podstawie Państwa zgody, o ile została udzielona ( postawa art. 6 ust. 1 lit. a)


Odbiorcy danych


Państwa dane osobowe możemy udostępniać podmiotom, z których korzystamy przy ich przetwarzaniu np. firmie IT, firmie serwisowej sprzętu, firmom kurierskim, firmom świadczącym usługi pocztowe.


Przekazywanie danych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych


Nie przekazujemy Państwa danych poza teren Polski/UE/ Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


Okres przechowywania danych


Państwa dane pozyskane w związku z zawarciem umowy o świadczenie usług przetwarzamy do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

Państwa dane przetwarzamy także w związku z ciążącymi na nas obowiązkami do czasu ich wypełnienia.


Państwa prawa:


Informujemy, że przysługuje Państwu:

*Prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii

*Prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych

*Prawo do usunięcia danych


Jeżeli Państwa zdaniem nie ma podstaw do tego, abyśmy przetwarzali Państwa dane, możesz zażądać, abyśmy je usunęli.


*Prawo do ograniczenia przetwarzania danych


Możesz zażądać, abyśmy ograniczyli przetwarzanie Państwa danych osobowych wyłącznie do ich przechowywania lub wykonywania uzgodnionych z Państwem działań, jeżeli Państwa zdaniem mamy nieprawidłowe dane lub przetwarzamy je bezpodstawnie; lub nie chcą Państwo, żebyśmy je usunęli, bo są potrzebne do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń; lub na czas wniesionego sprzeciwu względem przetwarzania danych.


*Prawo do przenoszenia danych:

Przysługuje Państwu prawo otrzymać od nas w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego (np. format „.csv” dane osobowe które zostały dostarczone nam na podstawie zawartej z Państwem umowy lub wyrażonej przez Państwo zgody.

*Prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego


*Prawo do cofnięcia zgody

 

W przypadku chęci realizacji powyższych praw, prosimy o kontakt drogą elektroniczną, pocztą tradycyjną bądź telefonicznie z wykorzystaniem następujących danych:
Administrator Danych: Urszula Wolańska z siedzibą w 38-220 Dębowiec, Zarzecze 294, NIP: 6851015111, REGON 180982489
e-mail:  zielarniapodkarpacka@interia.pl
tel: +48 726 160 853

 

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych osobowych
Podanie przez Państwa danych jest dobrowolne, jednak konieczne do zawarcia umowy lub wykonywania umowy.
Informujemy, że nie przetwarzamy Państwa danych osobowych w sposób zautomatyzowany.

 

 

Ciasteczka cookies

Niniejsza polityka dotycząca plików cookie odnosi się do wszystkich stron internetowych oraz aplikacji na urządzenia mobilne, należących do Zielarnia Podkarpacka Urszula Wolańska, Zarzecze 294, 38-220 Dębowiec
Przez korzystanie ze stron i aplikacji wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z tą polityką. Jeżeli nie zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki w odpowiedni sposób lub zrezygnować z używania stron oraz aplikacji.

Co to są ciasteczka?
Ciasteczka (ang. cookies) to niewielkie pliki, zapisywane i przechowywane na twoim komputerze, tablecie lub smartphonie podczas gdy odwiedzasz różne strony w internecie. Ciasteczko zazwyczaj zawiera nazwę strony internetowej, z której pochodzi, "długość życia" ciasteczka (to znaczy czas jego istnienia) oraz przypadkowo wygenerowany unikalny numer służący do identyfikacji przeglądarki, z jakiej następuje połączenie ze stroną internetową.

Do czego używamy ciasteczek?
Green-Med Urszula Wolańska używa ciasteczek w różnych celach: by strony i aplikacje działały szybciej i by były łatwiejsze w użyciu, aby lepiej dopasować treści i reklamy do twoich oczekiwań i zainteresowań oraz do zbierania anonimowych, zagregowanych statystyk, które pomagają w poprawianiu funkcjonalności i zawartości stron i aplikacji. Używając ciasteczek w wyżej opisany sposób nigdy nie identyfikujemy tożsamości użytkowników na podstawie informacji przechowywanych w ciasteczkach.

 

 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl